Polecamy...

Sekrety mycia wyciskarki do soków

30 marca 2016

mycie wyciskarki do sokówWszyscy uwielbiamy soki świeżo wyciśnięte z owoców i warzyw, jednak jeśli chodzi o czyszczenie i mycie wyciskarek, to tutaj liczba zwolenników znacznie spada. Jednak mycie i czyszczenie jest konieczne z wielu względów i trzeba o nim pamiętać zawsze. Dziś zdradzimy kilka sekretów mycia wyciskarek które warto znać i zastosować, oraz dlaczego jest to takie ważne.

jak wyczyścić wyciskarkęZapewne po tej lekturze wiele osób zmieni zdanie na temat mycia wyciskarek i nie będzie tej czynności już nigdy unikać. Zatem zacznijmy od tego dlaczego mycie wyciskarki jest tak ważne? Po pierwsze jest to pierwszorzędna sprawa jeśli chodzi o zachowanie naszego zdrowia. Przy każdorazowym użyciu wyciskarki w urządzeniu zostają resztki miąższu po owocach i warzywach, które po jakimś zaczynają psuć się, pleśnieć i stają się pożywką dla wielu bakterii i drobnoustrojów. Jeśli nie umyjemy wyciskarki i po jakimś czasie ponownie postanowimy wyciskać sok, możemy w nim znaleźć niechciane dodatki, które mocno mogą nadszarpnąć nasz układ trawienny i stać się przyczyną kłopotów żołądkowych.

Resztki miąższu w wyciskarce mogą także zaschnąć i stworzyć brzydki, nieestetyczny brązowy osad, który po pewnym czasie zaczyna przypominać papier ścierny. Taki osad niszczy wyciskarkę od wewnątrz i znacznie skraca długość jej działania. Mycie wyciskarki ma także olbrzymie znaczenie dla jej wydajności, ponieważ jednym z podstawowych elementów do mycia, jest sito przez które jest przeciskany sok.

Jeśli nie wyczyścimy sita dokładnie po każdym użyciu, resztki produktów mogą zaschnąć w mikrootworach jakie się w nim znajdują i je zatkać, co prowadzi do zmniejszenia uzyskanej ilości soku. Wnioski z tego są bardzo proste, mycie wyciskarki to tylko dbałość o nasze zdrowie, żywotność wyciskarki oraz o jakość soku jaki dzięki niej uzyskamy.

mycie wyciskarkiWbrew niektórym akcjom reklamowym jakie prowadzą producenci wyciskarek, nie ma urządzenia które nie wymagałoby zupełnie mycia. Nawet te najdroższe, z najwyższej półki musimy po zakończeniu pracy rozmontować i starannie umyć dla własnego dobra. Dodatkowo myć wyciskarkę powinno się ręcznie, nie w zmywarkach, ponieważ posiada ona gumowe uszczelki które ulegają odkształceniu pod wpływem gorącej wody.

Zmywarka także nie jest w stanie domyć małych zakamarków znajdujących się w wyciskarce, które można umyć tylko ręcznie korzystając ze specjalnych szczoteczek. W wielu modelach producenci oferują funkcję przepłukiwania na biegu, jest to bardzo pomocne, ale nigdy nie zastąpi regularnego mycia. Podsumowując, zanim zdecydujemy się na zakup wybranego modelu wyciskarki, sprawdźmy możliwości jej mycia oraz łatwość rozmontowania i ponownego zmontowania jej części.

Autor

Angelika Cisowska

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować