Polecamy...

Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne - cz I

21 kwietnia 2016

owoce doskonałe na sokWyciskarki doskonale radzą sobie praktycznie z każdym gatunkiem owoców. Z niektórych sok będzie bardziej klarowny, z innych gęsty czy musowaty. Zawsze jednak będzie miał wiele cennych witamin oraz minerałów.

Sok z ananasów

sok ananasWielka zaleta ananasów to przede wszystkim brom, który się w nich znajduje. Jest to środek, który może nas chronić przed stanami zapalnymi i dlatego działa świetnie w przypadku problemów ze stawami. W ananasach będzie również sporo witaminy C, która wpłynie korzystnie na nasz układ odpornościowy. Można oczekiwać, że Ananas chroni nas przed wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się komórek. Ananas wpływa skutecznie na trawienie pokarmów mięsnych. Rozpuszcza zatory w naczyniach krwionośnych i może gwarantować sprawne oczyszczenie organizmu z obumarłych komórek. Jak mówią badacze Indianie starali się stosować okłady z Ananasa właśnie, by leczyć stany zapalne na ranach i uszkodzenia skóry. Ananas ma właściwości, które wpływają na trawienie, dlatego będzie wpływać korzystnie na osoby, które się odchudzają. Dzięki manganowi chroni przed złamaniami kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy. Może działać przeciwwirusowo oraz zabijać bakterie. Jest to źródło wielu cennych witamin i minerałów. Z ananasami wyciskarki jednoślimakowe poradzą sobie doskonale.

Sok arbuzowy

soczysty arbuzW arbuzach znajduje się między innymi likopen. Pod tym kątem tylko pomidory są nad arbuzami. Ta substancja odpowiada za ich czerwony kolor. Badania pokazują, że likopen działa korzystnie jako antyutleniacz i dlatego może chronić przed nowotworami oraz chorobami serca. Według prowadzonych badań osoby, które mają dietę bogatą w likopen są mniej narażone na zawał serca niż te osoby, które mają dietę ubogą w ten składnik. Arbuzy mają w sobie również potas, który odpowiada za regulowanie ciśnienia krwi. Ocenia się, że chroni również przed udarem mózgu. Arbuzy są bogate w witaminę C oraz A a także beta karoten, który zwalcza choroby. Arbuz jest miękki i jest wiele soku, dlatego wyciskarka będzie sobie radzić z nim doskonale. Przed wyciskaniem trzeba usuwać skórkę, ale nie trzeba usuwać pestek.

Mus z bananów

Banany wpływają korzystnie na serce i mięśnie. Mogą chronić przed wyczerpaniem, kierują procesami trawienia. Z bananów nie da się przygotowywać sobie, ale można robić mus, który nadaje się do deserów i lodów. Można wykonywać je z użyciem specjalnej wyciskarki z funkcją homogenizacji. Banany muszą być oczywiście obrane, by można było przystąpić do przygotowywania musu z użyciem wyciskarki/

Autor

Angelika Cisowska

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować