Polecamy...

7 wskazówek dotyczących budowania nowych, zdrowych nawyków

27 maja 2021

Kilka lat temu mój brat był w trakcie operacji na otwartym sercu z powodu genetycznej wady serca, którą miał od urodzenia. Ponieważ miał dużą nadwagę, zadzwonił i zapytał, co może zrobić, aby zrzucić zbędne kilogramy i przygotować się do operacji.

Napotkał pewne ograniczenia. Po pierwsze, nie wolno mu było podnosić ciężarów. Musiał osiągnąć utratę wagi poprzez zmianę diety i łagodne ćwiczenia sercowo-naczyniowe.

Jedna mała zmiana na raz..." To była moja rada dla mojego brata.

Te małe zmiany się sumowały! Mój brat zaczął dodawać owoce do swojej diety i zastępować napoje gazowane wodą oczyszczoną. Zaczął pić soki i korzystać z bieżni. W krótkim czasie mój brat stracił ponad 60 kilogramów!

Po operacji lekarz przeprowadził badania i stwierdził, że mój brat Tom ma najczystszą wątrobę, jaką kiedykolwiek widział u pacjenta z chorobą serca. Czy był idealny? NIE! Lubił smakołyki. Mimo to, dzięki swojej gotowości do zmiany tego, co mógł, czynił postępy.

Kiedy moi przyjaciele przyszli do mnie na przestrzeni lat po pomoc w utracie wagi, jedna mała zmiana na raz nadal pozostaje jako najbardziej skuteczna wskazówka dla utraty wagi. (Jedna z tych małych zmian będzie dodanie soków do codziennej rutyny, przy okazji!).

Oto 7 wskazówek, jak dokonać trwałych zmian w kierunku lepszego zdrowia:

 1. Zacznij od jednej małej zmiany i rób to przez 1 tydzień, zanim dodasz kolejną.

  Zacznij od wypicia szklanki oczyszczonej wody lub wody z cytryną zaraz po przebudzeniu się rano. Tydzień później dodaj do porannej rutyny jabłko lub kawałek owocu. Zamień napój gazowany lub słodzony na wodę, zieloną herbatę lub świeży sok warzywny. W ciągu kilku krótkich tygodni wyrobisz sobie ponad pół tuzina zdrowych nawyków, o których nie będziesz musiał nawet myśleć - po prostu przyjdą Ci naturalnie.

 2. Daj sobie odrobinę łaski

  Zapomnij o perfekcji! Niektóre z naszych życiowych wzorców zaczęły się, gdy byliśmy małymi dziećmi. Budowaliśmy nasz sposób życia powoli, z biegiem czasu. Oczekiwanie od siebie perfekcji naraża nas na zniechęcenie i porażkę.

 3. Zapisz to!

  Utrzymywanie tego w formie wizualnej utrzymuje to witalność. Skąd mamy wiedzieć, czego naprawdę chcemy, jeśli nie zapisaliśmy tego i nie trzymamy przed sobą? Kiedy próbowałam schudnąć i nabrać kondycji w wieku 30 lat, umieściłam motywujące powiedzenia na mojej lodówce. Ponieważ były to drzwi, które otwierałam najczęściej w ciągu dnia, okazało się, że było to bardzo skuteczne.

 4. Znajdź przyjaciela do robienia soków

  Posiadanie kogoś obok siebie podczas tego procesu może być bardzo zachęcające. Jednak chciałbym dodać, że motywacja najlepiej pochodzi z wewnątrz. Jeśli ten ktoś wypadnie z wagonu, nie pogrążaj się razem z nim! Znajdź swoje własne, osobiste powody do zmiany, tak aby to, co dzieje się wokół Ciebie, nie miało na Ciebie wpływu.

 5. Zidentyfikuj swoje największe niepowodzenia i zastąp je czymś pozytywnym.

  Pozostawienie pustej dziury w swojej rutynie jest ustawieniem się na porażkę. Jeśli codziennie o 2 lub 3 po południu znajdziesz się pragnienie chipsy i soda, znaleźć zdrowy zamiennik. Bądź uzbrojony o 1:45 pm i gotowy do walki z przekąską, która będzie napędzać swoje ciało i pomoże Ci osiągnąć swoje cele!

 6. Jeśli musisz zjeść niezdrową przekąskę, upewnij się, że musisz wyjść z domu, aby ją zdobyć.

  Trzymanie największych pokus żywieniowych w domu lub przy biurku sprawia, że o wiele łatwiej jest po nie sięgnąć. Jeśli musisz po nią wsiąść do samochodu, możesz zmienić zdanie w drodze do sklepu!

 7. Miej w domu dużo zdrowej żywności przez cały czas

  Mając owoce i warzywa w lodówce sprawia, że o wiele łatwiej jest odpalić sokowirówkę rano. Trzymanie w szafce zdrowych przekąsek, które lubisz, to przygotowanie do sukcesu.

Autor

Iwan Nowakowski

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować