Polecamy...

Naturalne środki na uderzenia gorąca

17 marca 2021

Od ciąży do menopauzy, uderzenia gorąca mogą zniszczyć dobry sen. Jednak nie musi tak pozostać. Mam 3 naturalne środki na uderzenia gorąca (lub po prostu gorące noce!), którymi z przyjemnością się z Tobą dzisiaj podzielę.

Uderzenia gorąca to nie żart - i nie zdarzają się one tylko wtedy, gdy przechodzisz menopauzę. Moje zaczęły się, gdy miałam 27 lat i byłam w ciąży z Klarą. W środku nocy budziłam się zlana potem, jakbym spała w saunie. Zrzucałam z siebie prześcieradło, włączałam wentylator i w końcu ochładzałam się i zasypiałam ponownie.

Nie trzeba dodawać: Nie śpię dobrze, kiedy jest mi gorąco (a uwielbiam mój sen).

Zbadałam środki na sen, które pomagają regulować temperaturę ciała, przetestowałam je na sobie i chciałam podzielić się tutaj moimi ulubionymi. Od starożytnych praktyk do innowacyjnych technologii, te środki mogą ochłodzić temperaturę ciała i pomóc ci spać bardziej komfortowo w nocy.

3 naturalne środki na uderzenia gorąca

Oto trzy środki na uderzenia gorąca, których używam, aby pomóc sobie dobrze spać w nocy. Opierając się na opiniach i badaniach innych osób, istnieje duża szansa, że mogą one pomóc również Tobie.

Używaj poduszki na materac z napędem wodnym

ChiliPad jest hydropowered podkładka materac z termoregulacyjnym jednostki sterującej. Pozwala mi ustawić temperaturę materaca tak, aby utrzymać chłód przez całą noc. Ustawiam temperaturę na 69° F i woda będzie krążyć w tej temperaturze, aby utrzymać mnie w chłodzie. Oboje z Ryanem używamy tego urządzenia (każdy z nas ma własną kontrolę temperatury) i cieszymy się chłodem przez całą noc.

Na początku myślałam, że to trochę pobłażliwe, ale teraz widzimy w tym wartość. Śpimy dobrze (co jest tego warte właśnie tam), ale nie musimy też kręcić korbą powietrza w dół tak bardzo w nocy.

Głębszy sen

Odkąd używam mój chiliPad, mój sen polepszał się. To wszystko dlatego, że chiliPad pomaga Ci uzyskać głębszy sen. Nie ma nic gorszego niż budzenie się gotowe na drzemkę.

Niektóre noce, ja był zbyt zimny i musiałem obracać je w górę! ChiliPad ma wentylator/pompę wodną, która wytwarza dźwięk białego szumu, który pomaga zablokować nocne dźwięki, więc śpię jeszcze lepiej.

Regulacja temperatury

Ponieważ jestem sprawnie dostosowywać temp. na materacowym padu, mogę utrzymywać je na cały rok i no musi martwić się o przechować je w szafie gdzieś podczas zimowych miesięcy. Również Ryan ma własną regulację temperatury, więc może ustawić ją na chłodniejszą lub cieplejszą niż moja strona.

Więcej o ich umowie: ChiliPad chce wspierać społeczność rawkstar i twoje wzorce snu. Jeżeli ty jesteś przyglądający dla wszystko-w-jeden materac podkładka który utrzymuje ty chłodno i daje niektóre pociesza białego szumu, ty możesz dostawać jeden przy awesome zniżką i zaczynać dostawać lepszy sen w few dniach!

Unikaj "wyzwalających" gorący błysk pokarmów

Żywność odgrywa tak dużą rolę w naszym ogólnym samopoczuciu. Jeśli chodzi o uderzenia gorąca, unikanie kofeiny, pikantnych potraw, dużej ilości cukru i alkoholu może pomóc zmniejszyć zarówno ich liczbę, jak i nasilenie.

Wiem, jakie to może być trudne. Kiedy byłam w ciąży, wydawało mi się, że wszystko czego pragnę to kofeina, pikantne jedzenie... hamburgery Carl's Jr. Yep!

Zamiast rozwodzić się nad tym, czego nie powinnam jeść, skupiłam się na tym, co jest dla mnie najlepsze. W przypadku ciąży są to pokarmy pochodzenia roślinnego, bogate w żelazo, białko i foliany.

W przypadku menopauzy, warto skupić się na pokarmach, które są bogate w estrogeny pochodzenia roślinnego, które działają w organizmie jak słaba forma estrogenu. Przykładem tego są: ciecierzyca, soczewica, fasola, owoce i warzywa.

Jeśli chcesz pomóc zrezygnować z kofeiny, alkoholu i cukrów, nasze 21-dniowe oczyszczanie na bazie roślin jest świetną dietą eliminacyjną, która pomoże Ci zrobić sobie przerwę od kofeiny, alkoholu, cukrów i pomoże w uderzeniach gorąca.

Ochłodź się przy pomocy napoju!

Popijaj ten orzeźwiający napój z octu jabłkowego przed snem. Napój ten jest znany od wieków, a jego początki sięgają amerykańskich kolonii (XVII wiek!), podczas gdy niektórzy uważają, że jego miejscem narodzin są Karaiby. Tak czy inaczej, napój przetrwał próbę czasu!

Ocet jabłkowy z cydru pomaga na uderzenia gorąca

Uwielbiam switchel ze względu na jego smak, a także korzyści zdrowotne płynące z octu jabłkowego, który jest jego głównym składnikiem. Ocet jabłkowy pomaga wypychać toksyny, pobudza metabolizm i hamuje apetyt. To może promować kontrolę wagi, co jak wykazano pomaga również w przypadku uderzeń gorąca.

Wiele kobiet potwierdziło, że ocet jabłkowy jest bardzo skutecznym środkiem na uderzenia gorąca. Jak to możliwe? Cóż, ocet jabłkowy może pomóc w usuwaniu toksyn w organizmie, dlatego też jest często stosowany w holistycznym detoksie. Podczas gorącego błysku, twoje ciało poci się, aby usunąć toksyny w okresie menopauzalnym. Pijąc switchel, możesz zmniejszyć nasilenie i częstotliwość uderzeń gorąca.

Dla mnie to orzeźwiający napój, który piję w gorące letnie noce. Popijam ją również przed snem, oglądając serial, jeśli czuję się ciepło (zwykle dzieje się tak w okolicach miesiączki).

SKŁADNIKI

  • 1/2 szklanki niefiltrowanego octu jabłkowego
  • 3 łyżki stołowe miodu, najlepiej surowego
  • 2-calowy kawałek świeżego korzenia imbiru, obrany i drobno zmielony
  • 1/2 cytryny, obranej i pokrojonej w plasterki
  • 3 1/2 szklanki wody, schłodzonej

INSTRUKCJA:

  1. Umieść wszystkie składniki, z wyjątkiem wody, w słoiku blendera. Mieszaj do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Przełożyć do słoika typu mason i dodać wodę. (Jeśli chcesz, zamiast dodawać wodę do słoika, zachowaj koncentrat i rozcieńcz tuż przed podaniem z wodą niegazowaną lub gazowaną).

Autor

Iwan Nowakowski

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować