Polecamy...

Czy sok z marchwi sprawi, że staniesz się pomarańczowy?

27 maja 2021

Lata temu, kiedy po raz pierwszy zaczęłam pić soki, pewnego dnia spojrzałam w dół i zobaczyłam, że moje dłonie zmieniły kolor na rdzawo-pomarańczowy. Kiedy spojrzałam w lustro, zauważyłam, że moja twarz również wygląda pomarańczowo! Zakładając, że to pewnie przez beta karoten zawarty w marchewce, kontynuowałem swój program.

W miarę upływu czasu stało się coś ciekawego. Nadal piłam duże ilości soku - zwykle dwie kwarty lub więcej dziennie - ale nie byłam już pomarańczowa. W rzeczywistości, moja skóra była bardziej czysta, różowa i zdrowa niż kiedykolwiek wcześniej.

Ciekawość wzięła górę... i zacząłem badać możliwości tego, czego doświadczyłem. Odkryłem coś całkiem interesującego. Być może istniało inne wyjaśnienie, którego nigdy nie brałem pod uwagę...

Norman Walker, któremu pozostało zaledwie kilka tygodni życia, był człowiekiem z misją. Mówił o sobie, że jest "swoim własnym królikiem doświadczalnym". Na początku posłuchał rady przyjaciela i po prostu pił wodę co pół godziny przez trzy dni... a następnie jadł świeże, surowe warzywa w kolejnych dniach. Jego stan zaczął się bardzo szybko poprawiać, a ciekawość zaprowadziła go prosto do kuchni. Wspomina, że przez około tydzień w zasadzie "bawił się" marchewką. Ścierając ją na tarce, znajdował sposoby na wyciśnięcie z niej płynu. Wkrótce wypijał galon lub więcej dziennie soku wyciśniętego z marchewek.

Norman Walker stał się znany jako twórca, ojciec sokowirówki...

Powiedział, że jego skóra "była tak żółta jak skóra Egipcjanina", ale czuł się zdrowy! Żaden z jego przyjaciół nie chciał nawet spróbować soku, który robił. W bardzo krótkim czasie jednak jego skóra powróciła do normalnego koloru, gdy jego wątroba i woreczek żółciowy były, jak to określił, "w lepszej formie".

"Chodziło tylko o to, że duża ilość odpadów nagromadzonych w mojej wątrobie rozpuszczała się z pomocą soków z marchwi".

On dalej, aby wyjaśnić w innej książce, że nagromadzone materiały odpadowe "jest uwalniany tak obficie, że kanały jelitowe i moczowe są niewystarczające do opieki nad tym przepełnieniem, i w sposób całkowicie naturalny jest przekazywany do limfy do eliminacji z organizmu za pomocą porów skóry. Materiał ten ma wyraźnie pomarańczowy lub żółty pigment, i podczas gdy jest tak eliminowane z organizmu będzie czasami odbarwiają skórę po wypiciu marchwi i innych soków ... i jest wskazówką, że wątroba jest coraz dobrze potrzebne oczyszczenie."

Dalej wyjaśnia, że to odbarwienie miałoby miejsce nawet wtedy, gdyby marchew została oczyszczona ze wszystkich barwników. "Jest to tak samo praktyczna niemożność dla samego pigmentu marchewki, aby przejść przez skórę, jak byłoby to dla czerwonego pigmentu buraka, aby zmienić ciało na czerwono lub chlorofilu z zielonych warzyw, aby pomalować skórę na zielono od wewnątrz".

Dr John Christopher, mistrz zielarstwa i N.D, ma również bardzo jasne wyjaśnienie tego stanu. "Kiedy żółć zacznie się oczyszczać, sprawi, że skóra stanie się żółta". Podkreśla on stanowczo, że "To nie jest karoten przechodzący przez skórę, to jest BILE. Żółć zaczyna się uwalniać tak szybko, że jelita, nerki, płuca i skóra nie są w stanie poradzić sobie z nią wystarczająco szybko, więc wybiera skórę jako najszybszą drogę ucieczki. Żółć przedostaje się przez skórę, powodując żółty stan".

Współczesna medycyna określa ten stan jako karotenemię: nadmierny poziom karotenu we krwi, który powoduje tymczasowe zażółcenie skóry. Klinika dermatologii na Uniwersytecie Arkansas for Medical Sciences zauważa, że "zbyt wiele marchewek lub innych pokarmów o wysokiej zawartości beta karotenu może powodować żółtawe przebarwienia skóry."

Podczas gdy istnieje związek z marchewką zmieniającą skórę na żółtą, uważam, że wyjaśnienia, które zielarze i lekarze naturalni zaoferowali wydają się mieć sens. Ich rozumowanie pokazuje, dlaczego ten stan ustąpiłby nawet podczas spożywania dużych ilości soku z marchwi. Czy sok z marchwi może sprawić, że staniesz się pomarańczowy? Odpowiedź naprawdę leży w sposobie, w jaki na niego patrzysz!

Autor

Paweł Wilk

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować