Polecamy...

Korzyści z picia świeżo wyciskanych soków część I

7 kwietnia 2016

korzyści z picia świeżo wyciskanych sokówMamy tak naprawdę wiele powodów, dla których będzie warto spożywać świeże soki. Tak naprawdę są one bardzo ważną częścią naszej zbilansowanej diety i istotnym czynnikiem pozwalającym osiągnąć dobre zdrowie. W przeciwieństwie do soków komercyjnych, które są pasteryzowane te świeżo wyciskane mają bardzo wiele składników odżywczych, minerały i witaminy.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nie można również spożywać soków jako wyłącznej formy spożywania warzyw czy owoców. Tak naprawdę ważne jest także dostarczenie do organizmu błonnika, który w takich sokach się nie znajdzie, a będzie w całych warzywach czy owocach. Nie wszyscy jednak będą mogli przyjmować błonnik do organizmu. Dla takich osób wydaje się, że spożywanie soków będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ dostarczą sobie cenne składniki bez błonnika.

łatwo przyswajalny świeży sok

Wstępne „strawienie” pożywienia

Wiele osób przez niewłaściwe odżywianie obecnie ma problem z trawieniem oraz przyswajaniem cennych składników pokarmowych. Wyciskając sok wydobywamy z owoców i warzyw wszystkie cenne składniki odżywcze: witaminy, minerały oraz enzymy. Dzięki temu będziemy mogli spożyć taki pokarm, który jest wyjątkowo łatwo przyswajalny. Dzięki temu nasz organizm nie będzie musiał się męczyć z trawieniem takiego soku. W zasadzie jedyne zadanie to wchłanianie tego soku i cennych witamin przez jelita.

Szybki zastrzyk składników odżywczych

U zdrowej osoby trawienie całych owoców czy warzyw trwa najczęściej kilkanaście godzin w zależności od tego co jedliśmy w trakcie i przed posiłkiem. Sok jednak ma takie właściwości, które sprawią, że momentalnie do naszego organizmu docierać będą te wszystkie cenne składniki. Zaleta będzie ważna szczególnie w przypadku tych osób, które chcą dbać o swoje zdrowie i dlatego muszą stosować takie soki, by leczyć różnorakie schorzenia. Przykładem jest terapia Gersona, której wielką zaletą będzie to, że każdego dnia spożywamy soki, które oczywiście wpływają pozytywnie na nasz organizm. Terapia taka pomaga wielu osobom w leczeniu nowotworów.

świeży sok z imbirem

Oszczędza energię

Trawienie jest takim zadaniem naszego organizmu, które pochłania najwięcej energii. Ocenia się, że nawet 60% dziennie zużywanej energii idzie na trawienie. Nie ma w tym nic dziwnego, że jeśli będziemy się odżywiać zdrowo oraz jeść zdrowe posiłki to nasz organizm dostanie cenne witaminy i nie będzie musiał męczyć się z ich trawieniem. Jest to ważne, ponieważ będzie mógł zająć się wtedy oczyszczaniem organizmu. szybkie i bezproblemowe trawienie jest więc dla naszego organizmu bardzo ważne.

Autor

Paweł Wilk

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować