Polecamy...

Korzyści z arbuza

27 maja 2021

Kiedy myślę o gorących letnich dniach i zabawnych, relaksujących piknikach, zawsze przychodzi mi na myśl arbuz. Zimny i orzeźwiający w gorący dzień, jest moim sezonowym ulubieńcem. Jednak odkrycie wielu sposobów, w jakie arbuz wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, sprawia, że ten niesamowity owoc to coś więcej niż tylko jedzenie na pikniku!

Kilka zabawnych faktów o arbuzie...

  • Arbuz jest określany mianem "naturalnej Viagry". Arginina wytwarzana podczas jedzenia arbuza rozluźnia naczynia krwionośne, co w skrócie jest tą samą podstawową koncepcją działania Viagry. Cynk zawarty w skórce działa również w walce z impotencją.
  • Arbuz chroni skórę przed poparzeniami słonecznymi - niektóre badania wykazały, że zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych o 40%. Ponadto odżywia i pielęgnuje skórę, zapobiegając powstawaniu zmarszczek i odmładzając skórę.
  • Arbuz jest pełen elektrolitów i witaminy C, a także pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.
  • Arbuz jest bogaty w likopen, który zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej w naczyniach krwionośnych.
  • Wykazano, że arbuz wspomaga utratę wagi.
  • Arbuz jest doskonałym środkiem moczopędnym i jest niezwykle korzystny dla nerek.

Arbuz i Twoje nerki

Kiedy słyszę, że coś jest dobre dla nerek, lubię się zastanowić, co to właściwie oznacza. Samo zatrzymanie się i zastanowienie nad tym, jak ciężko pracują moje nerki, motywuje mnie do tego, by je chronić i dbać o nie. Chociaż głównym zadaniem nerek jest usuwanie odpadów i nadmiaru płynów z organizmu, robią one o wiele więcej, niż niektórzy ludzie mogą sobie uświadomić. Na przykład, nerki produkują hormon, który stymuluje produkcję czerwonych krwinek. Produkują również hormony, które regulują ciśnienie krwi i kontrolują metabolizm wapnia. Innymi słowy, jeśli oczyścisz nerki i poprawisz ich funkcjonowanie, zrobisz wiele dobrego dla reszty ciała.

Sok z arbuza

Wyciskanie soku z arbuza ze skórką przynosi ogromne korzyści. Skórka arbuza dotlenia komórki, uwalniając pochłaniacz wolnych rodników, który z kolei działa przeciwstarzeniowo. Skórka arbuza jest bogata w prowitaminę A, potas i cynk. Dziewięćdziesiąt pięć procent wartości odżywczych arbuza znajduje się właśnie w jego skórce.

Arbuzowe oczyszczanie organizmu

Jednym z moich ulubionych oczyszczeń jest arbuzowy post. Czasami po prostu umieścić arbuza w blenderze z lodem i pić, że kilka razy dziennie. Innym razem mogę po prostu jeść arbuza przez cały dzień lub nawet wycisnąć sok ze skórki wraz z resztą owocu. Niezależnie od tego, który sposób wybiorę, odkryłam, że jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na oczyszczenie lub post, ponieważ jest tak sycący!

Wyjdź i zjedz trochę arbuza! (Jeśli jest na niego sezon!)

Czy spożywane w ciągu dnia lub używane jako część oczyszczenia, arbuz jest wspaniałym owocem, aby cieszyć się przez całe lato. Wybieram się pod koniec tego zdania po arbuza i Ty też powinnaś!

Autor

Angelika Cisowska

redakcja bezpiecznaprzystan24.pl

To może Cię zainteresować